Współczesne tempo życia jest wprost zabójcze. Ciągły pośpiech, stres, bezustanna walka o pracę i przetrwanie. Pomimo tego, że postęp w wielu dziedzinach życia zdecydowanie ułatwia nam funkcjonowanie i sprawia, że wiele czynności możemy wykonać znacznie szybciej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, są takie momenty, w których zwyczajnie nie nadążamy. Mamy ogromną ochotę po prostu zatrzymać się, zasmakować ciszy, spokoju, relaksu. Znasz to uczucie, ale jednocześnie wiesz, że nie możesz pozwolić sobie na wyjazd i dłuższy wypoczynek? Tak pożądaną wewnętrzną równowagę szybko i skutecznie możesz przywrócić sobie we własnym domu. A co najważniejsze, możesz to robić za każdym razem, gdy znajdziesz odrobinę wolnego czasu! Jak? Odpowiedzią na Twoje potrzeby jest domowe spa z naturalnym akcentem w postaci świec woskowych!

 

Jak urządzić domowe spa?

Lista zabiegów spa w profesjonalnych ośrodkach świadczących tego typu usługi jest długa. Z oczywistych względów nie jesteś w stanie ich wszystkich wykonać w warunkach domowych, ale i tak sporą część z nich bez trudu zrealizujesz. Peeling całego ciała, relaksująca kąpiel, samodzielny masaż twarzy i szyi, dłoni, stóp (a nawet brzucha i nóg!), maseczka na twarz oraz okłady na ciało o działaniu nawilżającym, kojącym, ujędrniającym, antycellulitowym, w zależności od Twoich potrzeb i wymagań – wszystko to jest w Twoim zasięgu.

Zacznij od peelingu. Możesz posiłkować się preparatami nabytymi w sklepie lub przygotować peeling we własnym zakresie. Jak? Doskonałym pomysłem jest peeling z fusów kawy, cynamonu i odrobiny oliwy z oliwek. Jeśli potrzebujesz silnego złuszczania martwego naskórka, kawę możesz zastąpić solą morską lub cukrem gruboziarnistym. Nie wcieraj peelingu zbyt intensywnie, aby nie podrażnić skóry. Zabieg ten sprawi, że skóra będzie znacznie lepiej chłonąć składniki zawarte w kosmetykach, które nałożysz później. 

Kolejny krok to długa, relaksująca kąpiel. Możesz dodać do niej olejki eteryczne, kosmetyki nawilżające lub zioła o działaniu kojącym i przeciwzapalnym, np. rumianek. Będąc w kąpieli, możesz już nałożyć maskę na twarz i np. odżywkę na włosy. Po wyjściu z kąpieli czas na aplikację kolejnych kosmetyków do ciała – balsamu lub olejku o określonych właściwościach. Poświęć dłuższą chwilę na wcieranie ich w skórę, wykonując relaksujący masaż. Najlepszym czasem na domowe spa jest wieczór. Po tak odprężających zabiegach zaśniesz bez trudu, a Twój sen będzie długi i zdrowy. Ale czy czegoś tu przypadkiem nie zabrakło?

Stwórz właściwą atmosferę!

Nawet najwspanialszy, najlepiej przeprowadzony zabieg nie przyniesie właściwych efektów, jeśli odbędzie się w niesprzyjających okolicznościach. Po pierwsze cisza i spokój – to warunki absolutnie konieczne. Do tego cicha, relaksująca muzyka w tle i oczywiście odpowiednia oprawa w postaci świec, które łagodnie rozświetlą mrok i zbudują przytulny, kameralny klimat. Świeczki ozdobne są bardzo różne, ale zdecydowanie najlepiej w tej sytuacji sprawdzą się naturalne świece woskowe. Dlaczego akurat takie?

 

Świece naturalne, czyli świece z wosku pszczelego, wykonywane są ręcznie, bez dodatku sztucznych substancji. Są zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia – mało tego, mają liczne właściwości lecznicze! Jakie? Świece z naturalnego wosku spalają się bez dymu, uwalniając delikatnie miodowy zapach, a ponadto ujemnie jonizują powietrze, co w praktyce oznacza, że neutralizują m.in. promieniowanie pochodzące z różnych urządzeń domowych. Są też doskonałym remedium na nieprzyjemny zapach dymu papierosowego. 

Regularne zapalanie świec (każdego dnia powinny płonąć od 15 do maksymalnie 60 minut) wspiera leczenie schorzeń górnych dróg oddechowych, kataru, alergii oraz astmy i zapobiega ich nawrotom. Oczywiście nie można zapominać o ich wsparciu dla zdrowia psychicznego, bowiem – tworząc wyjątkową atmosferę – działają uspokajająco i znacząco poprawiają samopoczucie. Już teraz więc postaw na naturalne spa i poczuj jego niezwykłą moc!