Woda, piasek, słońce... brzmi cudownie, prawda? Ale nie dla Twoich włosów. Po wakacyjnych miesiącach beztroski włosy są matowe, pozbawione blasku, a ich kondycja pozostawia wiele do życzenia. Jak więc przywrócić je do życia? Jest na to kilka sposobów. 

     Podcięcie końcówek to pierwszy krok, który od razu poprawi wygląd włosów.  Teraz należy skupić się na odżywieniu i odbudowie zmęczonych kosmyków. Na rynku jest duży wybór szamponów i odżywek dedykowanych włosom zniszczonym. Wybierz te, których składnikiem są oleje (np. jojoba, czy arganowy), które doskonale odżywiają nawet bardzo przesuszone pasma. Aby wzmocnić ich działanie warto zainwestować w maskę, która stosowana regularnie szybko poprawi kondycję włosów.

     Nosiłaś latem kapelusz, albo w inny sposób chroniłaś skórę głowy przed słońcem? Jeśli nie, to możesz zauważyć, że włosy zaczęły intensywnie wypadać. Z tym problemem poradzi sobie np. wcierka z wyciągiem z bursztynu – zapobiega wypadaniu włosów, ale także stymuluje ich wzrost oraz odżywia.

     Dodatkowe czynniki, które wpływają na kondycję naszych włosów to odpowiednia, bogata w witaminy dieta oraz nawadnianie organizmu (chyba nie musimy przypominać o piciu 2 litrów wody dziennie?). Wprowadź do swojego jadłospisu pomidory, które są źródłem biotyny, bogate w witaminy jajka, orzechy i ryby. 

Gdy już doprowadzisz włosy do ładu pamiętaj, aby podczas kolejnych słonecznych i morskich kąpieli zadbać o odpowiednią ochronę nie tylko skóry ale również włosów. Mgiełki ochronne z filtrami UV, nakrycie głowy - to elementy obowiązkowe każdej urlopowiczki. Bo lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda?