Jesienią i zimą stwierdzenie „włos się jeży na głowie” nabiera zupełnie nowego znaczenia. Ten niechciany efekt niekoniecznie jest spowodowany strachem czy zdumieniem, a… niewłaściwą pielęgnacją. ;)

Większość z nas zmaga się z problemem elektryzujących się włosów. Czapki, szaliki, swetry – to one często są tego przyczyną. Pomocne może się okazać wypłukanie cubrań w płynie zmiękczającym do tkanin, to jednak nie zawsze rozwiązuje problem. Jak więc poradzić sobie z ujarzmieniem niesfornej czupryny? Mamy na to kilka sposobów.

Mycie 

Zacznijmy od początku. Podczas mycia włosów pamiętaj, że temperatura wody jest bardzo istotna. Dlatego ostatnie płukanie włosów wykonaj chłodną wodą – to pomaga zamknąć łuski. Wybieraj łagodne szampony, które mają jak najmniej detergentów. Warto raz w tygodniu oczyścić włosy i skórę głowy odpowiednim kosmetykiem, który pozwoli pozbyć się nadmiar silikonów. 

Suszenie, czesanie

Do suszenia włosów używaj suszarki z funkcją jonizacji. Czesanie włosów ma ogromne znaczenie, dlatego nie stawiaj na przypadek tylko wybierz szczotkę, która nie plącze, ani nie wyrywa włosów. Może być wykonana z naturalnego włosia albo odpowiedniego tworzywa sztucznego, które ma działanie antystatyczne.

Odpowiednie nawilżenie

Przesuszone włosy są znacznie bardziej podatne na elektryzowanie, dlatego warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Postaw na maski, które odżywią i wygładzą włosy. Nie dość, że zapanujesz nad unoszeniem się kosmyków, to również przywrócisz włosom zdrowy wygląd.

Stylizacja

Kosmetyki do stylizacji włosów także mogą okazać się pomocne. Pianka, lakier do włosów czy żel sprawią, że włosy będą mniej podatne na elektryzowanie, więc Twoja fryzura przez wiele godzin pozostanie nienaganna. 

 

Olejki i sera

Do wygładzania i dociążania włosów idealnie nadają się olejek czy serum do włosów. Niewielka ilość tych preparatów wtarta w końcówki, powoduje, że włosy są znacznie mniej podatne na unoszenie, a do tego zyskują ładny wygląd i blask. To prosty i bardzo efektowny sposób. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością.

Jak widzisz jest wiele sposobów, aby ujarzmić fryzurę. Jeśli nie zdążyłaś skorzystać z naszych rad i po przyjściu do pracy Twoje włosy przybrały osobliwą formę możesz szybko je wygładzić – zwilż ręce i przejedź nimi po włosach. To szybka, doraźna pomoc.